Zapraszamy do restauracji

Perliczka w Lublinie.

Zasmakuj polskiej gościnności!
REKOMENDUJĄ
+48 570 367 895 perliczkarestauracja@gmail.com

O Perliczce / About us O Perliczce / About us

O Perliczce / About us

Perliczka – miejsce gdzie gościnność przeplata się z polską kuchnią. Podaną elegancko i smacznie. Chcemy dać wam to co mamy najlepsze. Tradycyjne dania, smaki z domu, z kuchni babci, dobre wspomnienia, prostota i szacunek do produktu – to fundament naszej karty.

Za każdym produktem stoi człowiek, jego historia i pasja. Szparagi, rzodkiew, ogórek, pomidor, sery czy dobra kiełbasa – to wyroby lokalnych dostawców. Sezon rządzi się swoimi prawami stąd na talerzu czasem jest kwiat nasturcji a czasem kwiat czosnku. Z ogródka naszej Mandragory tymiankiem, mięta czy lubczykiem zdobimy nasze talerze i doprawiamy potrawy. Perliczka – gościnność polska jest też dopełnieniem naszej oferty – kuchni żydowskiej i polskiej. W jednej kamienicy obok siebie zapraszamy do smakowania kuchni wielokulturowej: polskiej i żydowskiej. Smacznej i uczciwej. Żydowska restauracja Mandragora i Perliczka – gościnność polska – to jedna firma i jedna wizja – dobrze ugościć  i dobrze nakarmić,  tak by wracać do nas jak do przyjaciół. Gwiazdą naszego stołu jest oczywiście pieczona perliczka – nadziewana chałką i pstrągiem – ryba w tym farszu ma spełnia konkretną rolę – mięso perliczki nie jest suche, pięknie odchodzi od kości i ma delikatny smak. W naszej karcie nie może zabraknąć regionalnych potraw :piróg biłgorajski, lemieszka, lin, zupa rakowa….. i klasyk do zimnej dobrej wódki: tatar siekany z polędwicy wołowej!

Zwieńczeniem posiłku jest nasza słodkość zamknięta w jajku – pyszny deser o smaku owocowym zamknięty w skorupce z białej czekolady !

Restauracja mieści się w zabytkowej kamienicy pod Lwami z przepięknym historycznym portalem – jest to jedna z atrakcji turystycznych naszego Starego Miasta. Tu można też otrzymać informatory turystyczne, mapki i informacje dla turysty. Można też zaopatrzyć się w pamiątkowe perliczkowe piwo ważone specjalnie dla nas w regionalnym browarze.

Do zobaczenia!

Do jutra!